• Netronik sp. z o.o. ul. Działkowa 30A Dąbrowa, 62-070 Dopiewo
  • ip@ip4isp.pl
  • +48 61 666 04 66

Wymagania Techniczne

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dość zawile i skomplikowanie, jednakże my zajmujemy się wszystkim:

1. Abonent podaje numer AS, pod którym będzie rozgłaszać adresację przydzieloną przez IP4ISP.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego numeru AS – zapraszamy do kontaktu w sprawie podpisania umowy na usługi LIR oraz pozyskania stosownego zasobu. Wszystkie informacje dotyczące procedury pozyskania numeru AS znajdują się w cenniku oraz FAQ.

2. Aby korzystać z adresacji przydzielonej przez IP4ISP musisz posiadać numer AS, a Twoja sieć musi komunikować się ze światem za pomocą protokołu BGP4. Jeśli planujesz dopiero przejść na protokół BGP, zapraszamy do kontaktu. Świadczymy profesjonalne konsultacje i wdrożenia w oparciu o wiodących dostawców sprzętu i oprogramowania.

3. W obiekcie opisującym ASN Abonenta zostanie dopisany w polu mnt-routes obiekt typu MNT wskazany przez Operatora – chodzi o to, abyśmy mogli poprawnie utworzyć obiekt typu route niezbędny do poprawnego rozgłoszenia przydzielonej Tobie adresacji.

4. Abonent podaje identyfikatory RIPE osób do wpisania w pola admin-c i tech-c, alternatywnie identyfikator typu ROLE – chodzi o wskazanie, kto w Twojej organizacji jest odpowiedzialny za sprawy administracyjne i techniczne. Jeśli nie posiadasz jeszcze stosownych identyfikatorów – utworzymy je dla Ciebie w ramach opłaty aktywacyjnej.

5. Abonent podaje swój obiekt maintainer'a do ASa, w celu wpisania przez Operatora do udostępnionego obiektu inetnum rekordu mnt-domains – chodzi o to, że jeśli chcesz samodzielnie zarządzać delegacją odwrotną dla przydzielonej adresacji, musimy autoryzować Twojego maintainer'a, który będzie tworzył obiekty typu domain. Jest to opcja dla użytkowników zaawansowanych. Jeśli nie wiesz o co w tym chodzi – na Twoje życzenie zrobimy delegację odwrotną na wskazane serwery w ramach opłaty aktywacyjnej. Nie dostarczamy jednak serwerów DNS dla delegacji prostych lub odwrotnych.

6.Abonent podaje swój identyfikator obiektu ORG, w którym dopisuje pole mnt-ref z obiektem MNT wskazanym przez Operatora – chodzi o to, aby wskazać, jaka firma lub inna organizacja używa przydzielonej przez IP4ISP adresacji. Jeśli nie posiadasz jeszcze stosownego identyfikatora ORG – utworzymy go dla Ciebie w ramach opłaty aktywacyjnej.